Bord 1: Stefan 4 – 2
Op bord 1 mocht ik het weer tegen Marc proberen.
Een aardige man die ik kan waarderen.
Vorig jaar opende mijn tegenstander met d4.
Na wat schuiven en een klein trucje won ik en kon ik vroeg aan het bier.
Dit jaar had ik mijn huiswerk gedaan.
En stond klaar om voor de aanval te gaan.
Helaas had Marc andere plannen.
Hierdoor kreeg ik in de partij geen moment om te ontspannen.
Mijn tegenstander begon met Paard f3.
Deze opening valt in mijn allergie.
In deze opening heb ik nog geen uitgewerkt gambiet.
Nu moest ik zelf de opening bedenken, tot mijn verdriet.
Al snel had de stelling van mijn tegenstander een plus.
Ik had weinig ruimte en mijn stukken stonden erg knus.
Op dit moment stond het team voor.
Ik moest er dus voor zorgen dat ik niet verloor.
Ik besloot om alle stukken te ruilen.
Helaas was mijn stelling om te huilen.
Mijn d-pion was zwak,
En het witte paard kwam op e4 met een smak.
Net als mijn vorige partijen dit seizoen,
moesten we het eindspel met weinig tijd doen.
Ik begon nu bewust wat sneller te spelen
en hoopte dat in tijdsnood mijn tegenstander de punten zou delen.
Na bijna 3,5 uur had ik een solide verdediging gevonden,
die mijn tegenstander niet meer kon doorgronden.
Ik ben de marathon partijen wel een beetje zat.
Volgende wedstrijd ga ik voor een vroege mat!
Bord: 2 Rob 0,5 – 1,5
Hebbu dat ook weleens? Zo’n partij waarin je elke zet wat slechter komt te staan,
zonder dat je kunt aangeven waar nu de echte blunder zit. En uiteindelijk stort het
helemaal in. Afgelopen vrijdag had ik zo’n partij. Kijk en huiver ….
Bord 3: Lester 2,5 – 1,5
Een Oostenrijker en een Brit lopen een bar binnen, rechtstreeks naar de tap
Vaak is dit het startsein van een grol of van een grap
Maar in 1886, met het schaakbord op schoot
Komen Marcus Kann en Horatio Caro tot iets zeer groots
Een verdediging zo solide, geadopteerd door de allergrootsten
Capablanca, Nimzo, het kon zelfs Botvinnik door het wereldkampioenschap heen loodsen
Ook in Soest kwam de Caro-Kann op het bord
Solide als altijd, de partij relatief kort.
Een ietwat zeldzame zetvolgorde leidde tot afruilvariant
Waarna door agressief pionnenspel mijn loper op g6 belandt.
Met de controle over semi-open lijnen had ik reeds een klein plusje
En met veel enthousiasme begon ik aan het volgende klusje.
Met veel druk op de a-lijn verdedigde wit daar met menig stuk
om vervolgens snel te veranderen, naar de h-lijn met alle druk!
De h-pion ging vallen, maar voordat de infiltratie goed en wel was begonnen
Blunderde mijn opponent zijn loper en gaf hij zich gewonnen
Bord 4: Sven 3,5 – 1,5
Zoals gewoonlijk speelde ik de Londen met wit. Zwart speelde Pc6 voordat c5 gespeeld werd, waar ik altijd blij van word. Na een prettige opening, blunderde zwart de pion op h7 door een tactiekje. De rest van het middenspel verliep redelijk rustig, waar ik wel het volledige centrum wist te winnen. Zwart besloot zijn loper te offeren op h3 in ruil voor 2 pionnen, maar dat offer bleek al snel ongevaarlijk. In wat leek op een wanhopige poging om een aanval te creëren, begon zwart de pionnen op de koningsvleugel naar voren te brengen, maar dit gaf mijn dame een ingang. Zwart kwam volledig klem te staan, en het duurde niet lang voordat zwart moest opgeven.
Bord 5: Bram 0,5 – 0,5
Bram mocht het weer met de zwarte stukken proberen, en er kwam een Nimzowitz Siciliaanse partij op het bord. Al snel keek ik tegen een lelijke dubbelpion aan op de C lijn nadat mijn tegenstander ook nog eens c4 speelde. Sinterklaas mocht dan al in het land zijn, het werd al snel duidelijk dat beide spelers niet van plan waren elkaar een cadeautje te geven. Het midden van de bord kwam in vuur en vlam te staan. Echter nadat van allebei een loper en paard van het bord verdwenen viel de schade mee en kwam de stelling enigzins tot rust. Echter bleef ik met een lelijke dubbelpion zitten die er ook voor zorgde dat mijn laatste loper buitenspel stond. Ik had niet echt goede opties om deze te activeren, dus besloot ik om een pion te offeren om dit voor elkaar te krijgen. Maar met een pion minder had ik een sterke aanval. Ik dacht dat ik minimaal remise zou moeten kunnen halen. Mijn tegenstander mistte hier gelukkig dat hij een dodelijke aanval had die ik ook niet had gezien. Hij koos ervoor om zetherhaling af te dwingen waarmee de stukken weer in de doos konden met een remise.
Bord 6: Wim 1,5 – 1,5
ik speelde mee als invaller voor Thomas tegen G Groenewegen, daar had ik al eerder tegen gespeeld en toen had ik ook gewonnen. Mijn opening was het vertrouwde e4 , er volgde e5 en zijn derde zet was Pd7 voor de Dame en dat leverde mij op zet 12 een pion bij een afruiling . Ook vlak na die afruil ging er nog een paard af bij hem voor een loper , en lag zijn koningstelling overhoop, dubbelpion . Ik bleef geconcentreerd en er bleven alleen nog koning en pionnen over na 2 uur spelen , maar wel 2 vrijpionnen voor mij ! Dus toen gaf hij toch maar op .